بادام زمینی آستانه فرما به دلیل عطر و طعم خوبی که دارد با کیفیت ترین گونه بادام زمینی در ایران است. این بادام به همراه برنج محصول اصلی آستانه اشرفیه است. کاشت بادام زمینی در اردیبهشت ماه و برداشت آن در مرداد و شهریور است که به صورت بوته می باشد. و هر بوته حدود ۱۰۰ عدد بادام زمینی دارد. این دانه ها به وسیله رشته های نازک که داخل زمین است به بوته وصل می‌شود. با کندن بوته از زمین بادام زمینی ها از خاک بیرون می آیند.

فرآوری بادام زمینی از مرحله خشک کردن آن آغاز می شود. بعد از خشک کردن پوست آن گرفته میشود و به وسیله دستگاه مخصوص بادام پزی پخته و آماده مصرف می شود. یکی از مهمترین دلایل کیفیت بادام زمینی آستانه مرغوبیت بالای خاک این شهرستان برای کشت بادام زمینی است. خاک این شهرستان سازگاری بسیار بالایی با این محصول دارد و بسیار مناسب برای کشت بادام زمینی می باشد.


خواص بادام زمینی

بادام زمینی سرشار از مواد مغذی ضروری بدن است. ۱۰۰ گرم از آن ۵۷۰ کالری انرژی دارد و یک منبع خوب از ویتامین B ، ویتامین C ، منگنز، منیزیم، فسفر و فیبر است. آنها همچنین حاوی ۲۵ گرم پروتئین در هر ۱۰۰ گرم هستند.

بادام زمینی به دلیل اینکه مقدار کمی چربی  اشباع شده و کلسترول بد LDL دارد خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش میدهد. در مقابل باید خیلی مراقب حساسیت به آن بود به طوری که بعضی افراد که به بادام زمینی حساسیت دارند ممکن است حتی در اثر بوییدن آن دچار عوارضی از اشک آمدن چشم تا شوک شوند.

از این دانه روغنی محصولات متنوعی مانند روغن، کره، آرد، بادام زمینی پخته و بوداده به دست می آید و با توجه به اینکه در قاره های آسیا، آفریقا و آمریکا کشت میشود، غذاهای متنوعی با آن تهیه میشود.


تماس برای سفارش محصولات فرما

09930200579      ⇒

013-34556770    ⇒

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *